Heybeliada Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Adaya gelmenin tek yolu öncelikle İstanbul’a gelmektir. Ülkemizin her yerinden her yolla ulaşımın sağlandığı adamıza otobüsle, uçakla veya özel aracınızla ulaşabilir yolun devamını denizyoluyla tamamlayabilirsiniz.

İstanbul’a Ulaştıktan Sonra;

Heybeliada İstanbul adaları içinde Heybeliada’dan sonra en çok ziyaret alan adadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ada, ulaşım açısından da sizlere pek çok seçenek sunuyor. Heybeliada’ya nasıl gidilir? Hangi ulaşım aracını kullanmak mantıklıdır? En ekonomik yol hangisi? Yolculuk ne kadar sürer?, gibi sorularınız varsa, bu sayfada hepsinin cevabını bulabilirsiniz.

Şehir Hatları vapurları, Deniz Otobüsleri, Mavi Marmara ve Turyol firmaları adaya düzenli seferler yapıyorlar.

Seferler ve Yolculuk Süreleri

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan iskelelerden Heybeliada’ya ulaşabilirsiniz. Genel olarak önce Heybeliada’ya uğrayan vapurlar ve motorlar sonrasında sizi Heybeliada’ya bırakacaktır. Seçtiğiniz firmaya göre ilk durağınız değişebilir. Bu nedenle de yolculuk saatlerinizde farklılıklar olacaktır.

Vapur ile:

 • Kabataş – Heybeliada    70 dakika
 • Kadıköy – Heybeliada    60 dakika
 • Kartal – Heybeliada        40 dakika
 • Bostancı – Heybeliada   25 dakika

Deniz otobüsü ile:

 • Kabataş – Heybeliada    40 dakika
 • Bostancı – Heybeliada   30 dakika

Adalar Vapur Saatleri

Gidiş saatleri için:

www.adalarvapursaatleri.com/heybeliada.html

Dönüş saatleri için:

www.adalarvapursaatleri.com/heybeliada-donus-saatleri.html

Dilerseniz Şehir Hatları, dilerseniz özel firmalar sizi bu şirin ilçeye götürecektir. Size en yakın iskeledeki sefer saatlerine ulaşmak için de aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kabataş İskelesi

www.denturavrasya.com/tr-TR/yazi.aspx?kid=76&id=282

Bostancı – Heybeliada Kalkış

www.mavimarmara.net/bostanci.html

Heybeliada – Bostancı Kalkış

İstanbul’un Her Yerinden

www.prenstur.net/index3e95.html?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=477

Bostancı ve Kabataş İskelelerinden

www.ido.com.tr/tr/tarifeler/2017-ilkbahar-tarifesi

Deniz Taksisi

Heybeliada’ya deniz taksisiyle de ulaşmanız mümkün. Bakırköy, Bebek, Emirgan, Kabataş, Kandilli, Kanlıca, Üsküdar ve Maltepe dahil İstanbul’un yaklaşık 40 noktasında bulunan deniz taksileri ile 10 kişilik gruplar halinde yolculuk yapabilirsiniz.

www.deniztaksi.com.tr/ucretler/ adresinden de yola çıkacağınız iskeleyi seçebilir; gidiş sürenizi ve ücretinizi hesaplayabilirsiniz. Gidilen deniz mili başına ücret ödersiniz.

Uçakla Heybeliada

Heybeliada’da havaalanı bulunmadığı için Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerden gelecek olanlar, öncelikle bulundukları illerden İstanbul’a düzenlenen uçuşlardan yararlanmalılar.

Atatürk Havalimanı (Avrupa yakası) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (Anadolu yakası) aracılığı ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise Karaköy, Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Kabataş iskelelerine giderek adaya ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk yapacaksınız.

Atatürk Havalimanı’na gelecek olanlar Bakırköy’den en yakın iskeleye ulaşabilirler. THY, Onur Air ve Atlas Jet’in seferleri yeterli olacaktır. Kente indikten sonra Havataş ya da Metro ile Aksaray ve Zeytinburnu’ndan tramvaya aktarma yaparak Eminönü’ne gidilebilir; ya da Avcılar’a ulaşıp oradan Dentur ve Şehir Hatları tariflerinden yararlanılabilirsiniz.

Sabiha Gökçen ise Pendik’te bulunmakta. Kartal, Pendik ve Kadıköy’e giderek motor tarifelerinden yararlanabilirsiniz.

Otobüsle Heybeliada

Ancak deniz yolu ile ulaşabileceğiniz Heybeliada’ya gelmek için farklı illerden İstanbul’a düzenlenen otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. Yaklaşık 40 kadar iskeleden motor, deniz taksisi ve vapur seçeneklerinden dilediğinizi tercih ederek bu güzel adaya ulaşabilirsiniz. İstanbul’a:

 • Ulusoy
 • Kamil Koç
 • Varan
 • Metro
 • Anadolu
 • İstanbul Seyahat
 • Pamukkale
 • Nilüfer gibi ünlü firmalardan biri ile gelebilirsiniz.

Esenler’den Heybeliada’ya

Esenler Avrupa Yakası’na inecek olan tatilcilerin kullandığı bir otogar. Buradan adaya yolculuk yapmadan önce en yakın iskele olan Avcılar, Kabataş ve Eminönü’ne gitmeniz gerekiyor. Dilerseniz Bakırköy’de bulunan deniz taksilerinden de yararlanabilirsiniz.

Harem’den Heybeliada’ya

Harem ise Anadolu Yakası’na gelen ziyaretçilerin uğradığı ilk nokta. Buradan Heybeliada’ya gidebilmek için öncelikle en yakın iskele olan Kadıköy’e ulaşmalısınız. Yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra adaya varmış olacaksınız.

Kendi Aracınızla

Heybeliada’ya gitmeden önce kendi aracınızla İstanbul’a gelmek isteyebilirsiniz. Ankara, İzmir, Antalya gibi uzak mesafeli yerlerden ya da Düzce, Bursa, Yalova, Zonguldak gibi yakın mesafeli illerden otoyolları kullanarak kente varabilirsiniz.

Ankara’dan gelecek olanlar 5 saatlik bir yolculuk yaptıktan sonra Anadolu Yakası’ndan Kadıköy’e ulaşarak Heybeliada’ya gidebilirler. İzmir’den gelenler ise 564 km’lik yolu göze alacaklar. Yaklaşık 8 saat sonra kente gelebilir, dilediğiniz yakadan adalara ulaşabilirsiniz.

Eminönü, Kabataş, Kadıköy, Avcılar ve Bostancı iskelelerinden kalkan vapur, deniz otobüsü, motor ve deniz taksileri sizleri Heybeliada’ya ulaştıracaktır.

Ada Vapur Saatleri – İstanbul Adalar Vapur Seferleri 2014


Heybeliada, heybeli, burgaz, kınalı, marmaraadası, avşa, gökçeada ve bozcaada vapur sefer saatleri, gezilip görülmesi gereken yerler ve konaklama imkânları

www.adalarvapursaatleri.com

Adalar Müzesi’ne Nasıl Gidilir?


İstanbul’un ilk çağdaş kent müzesi olan Adalar Müzesi, Adaların oluşumundan bugüne gelen hikayesini yüzlerce obje,
20 bin belge, 6 bin fotoğraf, yüzlerce belgeleme çekimi, film ve sözlü tarih kayıtlarından oluşan kuruluş koleksiyonu ile ziyaretçilerine sunmaktadır.

Müze özellikle Adaların kentsel tarihine odaklanan Osmanlıca belge arşivine sahiptir.

www.adalarmuzesi.org

Adalar Belediyesi’ne Nasıl Gidilir?

 • Heybeliada
 • Heybeliada
 • Kınalıada
 • Burgazadası
 • Sedef Adası
 • Yassıada
 • Sivriada
 • Kaşık Adası
 • Tavşan Adası

www.adalar.bel.tr

Heybeliada’da Nerede Kalınır? – Heybeliada’nın En Güzel Otelleri

 

Heybeliada’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

heybeliada-ulasim

 • Derya Selenç
  Cevapla

  otobüsle, uçakla ya da özel aracınızla heybeliada’ya gelerek muhteşem doğayı keşfedebilir. Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

 • soner kesler
  Cevapla

  Heybeliada’ya gelmek için can atmıştım geçen yaz çok ta memnun kaldım bu yaz ailemle birlikte uçak yolculuğu yaparak ada’ya gelip keyiflice bir tatil geçirmek istiyoruz.

 • Derya Büyük
  Cevapla

  İstediğiniz gibi yolculuk yaparak bu muhteşem doğayı keşfetmeye hazırlanın. 3 haftalık olarak yaptığım tatilde hem arkadaş çevrem çoğaldı hem de eşsiz doğayı keşfettim. Vapur ile yaptığım yolculukta yeşillikler içinde doğa karşıladı. kısmet olur da tekrar gidersem bu kez uçak yolculuğu yapmak istiyorum. gökyüzünden aşağı bakmak hep hayalimdi

Sen de Yorum Yaz

Heybeliada'da konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Heybeliada'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.
Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..